Side Area Logo
NEW IN STORES
I think the idea of mixing luxury and mass-market fashion is very modern, very now - no one wears.
FOLLOW US:
Newsletter Pop-up

  Wróć do góry

  Często zadawane pytania

  Czy na pierwsze spotkanie muszę się umówić?

  Tak. Wszystkie spotkania w naszym atelier odbywają się w kameralnej atmosferze. Każdą pannę młodą umawiamy z wyprzedzeniem na indywidualne spotkanie, na konkretny dzień i godzinę. Podczas spotkania mamy czas tylko dla Ciebie, zarówno na mierzenie sukni jak i na filiżankę pysznej herbaty. Zarezerwuj sobie dla nas pełną godzinę.

  Kiedy najlepiej umówić się na pierwsze spotkanie w atelier Warsaw Poet?

  7-9 miesięcy przed datą ślubu to idealny czas, by zacząć poszukiwania i umówić się na pierwsze spotkanie w naszym atelier. O decyzję o wyborze sukni prosimy na 5-6 miesięcy przed ślubem, będziesz mieć więc czas na spokojną decyzję – choć wiemy, że często miłości od pierwszego wejrzenia nie da się opanować! Umawiając się na wizytę zapytaj czy nowa kolekcja jest już dostępna. Czasami warto poczekać do jej premiery, by móc wybierać spośród większej liczby modeli. Nie zachęcamy do umawiania się na spotkanie, jeśli dzień Twojego ślubu planowany jest na więcej niż za 9-12 miesięcy, czasami dany model może być chwilowo wstrzymany (co zdarza się rzadko), a nowa kolekcja może jeszcze nie być dostępna.

  Ile czasu powinnam zarezerwować na spotkanie w atelier?

  Dla każdej panny młodej rezerwujemy pełną godzinę zegarową. Ze względu na występujące w mieście korki uprzejmie prosimy Cię o zaplanowanie podróży tak, by możliwie zminimalizować ryzyko opóźnienia spotkania. Dzięki temu będziemy miały wystarczająco dużo czasu (po Tobie może być umówiona kolejna panna młoda), a Ty komfortowo przymierzysz wszystkie wybrane modele.

  Jak wygląda pierwsze spotkanie?

  Na pierwsze spotkanie zarezerwuj sobie 1 godzinę. W tym czasie będziesz miała możliwość przymierzenia wybranych modeli. Zachęcamy, byś przed pierwszym spotkaniem zapoznała się ze wszystkimi kolekcjami zaprezentowanymi na naszej stronie internetowej, ale także obejrzała zdjęcia na naszym Instagramie. Oprócz zdjęć wizerunkowych i lookbookowych znajdziesz tam wiele zdjęć ze ślubów naszych poetyckich panien młodych, które z przyjemnością zgodziły się zaprezentować swoje suknie. Oprócz typów wybranych w oparciu o zdjęcia, Twoją intuicję i preferencje, z przyjemnością pomożemy i zasugerujemy dodatkowe modele do przymierzenia, będące w spójności z Twoim stylem i osobowością. Profesjonalny zespół naszego atelier oprócz dzielenia miłości do stylu i mody pomoże Ci także poczuć się komfortowo podczas zakładania i zdejmowania sukni.

  Czy na spotkanie mogę zaprosić osoby towarzyszące?

  Oczywiście. Jeśli tylko potrzebujesz wsparcia najbliższych osób – serdecznie zapraszamy. Zachęcamy Cię do zaproszenia tych bliskich, których obdarzasz zaufaniem, który dobrze Cię znają, Twoją estetykę, wyczucie stylu i charakter. We względu na bardzo kameralny charakter naszego miejsca na przymiarki zapraszamy Cię z max. 2 osobami.

  W jakim rozmiarze są modele pokazowe dostępne w atelier?

  Wszystkie suknie, które będziesz mierzyć w naszym atelier są modelami pokazowymi w rozmiarze 38. Taki orientacyjny numer pozwoli nam na dokładne ustalenie Twojego rozmiaru. Jeśli tylko będzie to potrzebne zaproponujemy Ci konkretne zmiany i rozwiązania. Jeśli natomiast model pokazowy okaże się zbyt duży, zbyt mały, za długi, za krótki – mamy kreatywne sposoby na spięcie i pokazanie, jak powinien wyglądać na Tobie. Dla nas znacznie ważniejsze od rozmiaru są proporcje i ich najlepsze uchwycenie. To one wpływają na to jak odbieramy dany fason. W zależności od modelu, każda suknia może być zamawiana do rozmiaru 42. Z Paniami noszącymi większe rozmiary z przyjemnością pracujemy indywidualnie.

  Co powinnam zabrać ze sobą na pierwsze spotkanie?

  Abyś mogła jak najlepiej zobaczyć docelowy efekt prosimy o przyniesienie na spotkanie gładkiej bielizny, cielistej lub ecru, i butów o zbliżonej do docelowej wysokości obcasa. Pozwoli nam to mieć pewność, że wszystko stworzy idealną całość. Po finalnym wyborze ukochanego modelu ważne będzie, byś na pierwszą przymiarkę szytej sukni posiadała już dokładnie tę bieliznę i te buty (chodzi o wysokość obcasa), które będziesz miała na sobie w dniu ślubu.

  Kiedy powinnam podjąć decyzję o wyborze sukni?

  Ze względu na ustalany z wyprzedzeniem grafik naszej wewnętrznej pracowni krawieckiej, (ale także zmieniającą się na świecie rzeczywistość, która dotyczy również m.in. naszych dostawców i transportu) o decyzję poprosimy Cię 5-6 miesięcy przed datą ślubu. Po podpisaniu umowy przystąpimy do pracy; wspólnie ustalimy termin zdjęcia miar (zdjęcie miar ustalamy indywidualnie), omówimy wszystkie szczegóły dotyczące szytego modelu. Ustalimy dogodny tryb szycia, daty kolejnych spotkań, a następnie wymodelujemy dla Ciebie – zwykle podczas 2-3 przymiarek – tworzoną na miarę suknię. By mieć pewność, że w dniu ślubu będzie ona idealnie leżała, na odbiór zaprosimy Cię się ok. 7-10 dni przed ceremonią – chyba, że oczywiście wspólnie ustalamy inaczej.

  Co jeśli decyzję o wyborze sukni podejmę na mniej niż 6 miesięcy przed datą ślubu?

  Z przyjemnością postaramy się dopasować do Twoich planów! Jeśli tylko grafik nam na to pozwoli to oczywiście podejmiemy się realizacji. Jednak ze względu na intensywność prac i terminarz realizacji, suknie zamówione na mniej niż 4 miesiące przed datą ślubu realizowane będą w tzw. „trybie expressowym”, łączącym się z dodatkową opłatą.

  Czy istnieje rozwiązanie dla panien młodych nie mogących przyjeżdżać do warszawskiej pracowni na regularne przymiarki?

  Zdajemy sobie sprawę, że często mogą pojawiać się sytuacje, w których regularne przymiarki w naszej pracowni nie do końca będą dla Ciebie dogodne. Dlatego staramy się sprostać nawet najbardziej nietypowym terminom. Mieszkasz w odległym miejscu, zagranicą lub wolałabyś, by suknia powstała w kilka dni? Z przyjemnością zaproponujemy Ci tzw. „tryb dzień-po-dniu”, czyli szycie i przymiarki Twojej sukni przez dogodne dla Ciebie i dla naszej pracowni krawieckiej 3-4 dni z rzędu. By móc zaoferować Ci taka możliwość, Twoją decyzję o wyborze sukni ślubnej musimy znać z wyprzedzeniem (min. 4-miesięcznym), by zarezerwować czas naszej pracowni specjalnie dla Ciebie.

  Co to oznacza, że suknia jest szyta na miarę?

  Każdy model sukni z naszych regularnych, sezonowych kolekcji szyty jest na miarę. Jest to profesjonalna usługa, która gwarantuje, że suknia będzie idealnie dopasowana do Twoich proporcji oraz sylwetki. W tak skrojonej i uszytej dla Ciebie od “a” do “z” sukni będziesz czuć się jak w drugiej skórze, swobodnie i idealnie. Zadbają o to nasze doświadczone krawcowe, które dopasują i dopieszczą Twoją suknię. Koszt szycia miarowego sukni z regularnych kolekcji zawarty jest w cenie sukni, nie łączy się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Tak więc dopasowanie danego modelu sukni dla Ciebie zawarte jest w jej koszcie. Jeśli natomiast wspólnie ustalimy zmiany konstrukcyjne, w formie oryginalnego modelu – wówczas takie modyfikacje wycenimy i poprosimy Cię o ich zatwierdzenie.

  Jak będzie wyglądał proces tworzenia mojej sukni?

  Gdy już wybierzesz swój ukochany model i podejmiesz decyzję o szyciu poetyckiej sukni podpiszemy Umowę i poprosimy Cię o wpłatę I raty, która będzie finalnym potwierdzeniem Twojego wyboru. Następnie wspólnie wyznaczymy termin zdjęcia miar oraz  omówimy daty przymiarek i tryb szycia.

  Pierwsza przymiarka, tzw. „dopasowująca”, odbywa się zwykle 1,5 – 2 miesiące przez datą ślubu i służy dopracowaniu kroju i dopasowaniu sukni do Twojej figury. To czas m.in. na ostateczną decyzję dotyczącą głębokości dekoltów oraz długości sukni. Dlatego też bardzo ważne jest, byś na pierwszą przymiarkę miała już docelową bieliznę oraz buty o docelowej wysokości obcasa. Każda poprawka, która będzie wynikała ze zmienianej po pierwszej przymiarce bielizny lub zmienionej wysokości obcasa, będzie traktowana jako dodatkowa usługa. Dlatego zachęcamy, byś nie odkładała poszukiwań odpowiednich dodatków na ostatnią chwilę. Pamiętaj, zawsze z przyjemnością służymy naszą radą!

  Druga przymiarka to proces dopieszczania sukni i ewentualnego wprowadzania kolejnych, niezbędnych dopasowań. Zwykle cały proces szycia obejmuje 2-3 przymiarki, może się jednak zdarzyć, że w przypadku projektów indywidualnych lub bardziej złożonych krojów będziemy umawiać się na dodatkowe spotkanie. Na odbiorze sukni, który odbywa się zwykle na 7-10 dni (chyba, że wspólnie ustalimy inaczej) przed datą ślubu, upewniamy się zawsze, że suknia leży idealnie.

  Bielizna i buty. Co powinnam posiadać na pierwszą przymiarkę mojej wybranej sukni?

  W zależności od wybranego modelu omówimy idealną do niego bieliznę. Na pierwszej przymiarce Twojej sukni (przymiarka dopasowująca) odpowiedni biustonosz będzie już niezbędny. Musi być to biustonosz docelowy, który będziesz miała na każdym kolejnym spotkaniu w naszej pracowni krawieckiej oraz w dniu ślubu. W przypadku zmiany biustonosza po pierwszej przymiarce, może się zdarzyć, że suknia zacznie się inaczej na Tobie układać. Jeśli do czasu pierwszej przymiarki dopasowującej nie uda Ci się mieć docelowego biustonosza (chyba, że planujesz iść bez :)) będziemy musiały przełożyć spotkanie do momentu aż będziesz taki posiadała. Na pierwszą przymiarkę poprosimy Cię także o przyniesienie butów o planowanej wysokości obcasa. Nie muszą być to jeszcze docelowe buty do ślubu, będzie dla nas jednak istotne, by w trakcie procesu szycia nie zmieniała się ich wysokość.

  Czy mogę zamówić suknię bez mierzenia?

  Oczywiście! Jeśli tylko czujesz, że dany model sukni został stworzony specjalnie dla Ciebie i chcesz posłuchać swojej intuicji w takich sytuacjach oferujemy usługę szycia miarowego online. Po podpisaniu i dopełnieniu Umowy rozpoczniemy proces realizacji; prześlemy Ci ściągę -informację o wymiarach, które będą nam potrzebne do zrealizowania zamówienia – a także manual jak się wymierzyć. By mieć pewność, że Twoje miary zostaną poprawnie zebrane poprosimy Cię o udanie się do profesjonalnego zakładu krawieckiego w Twojej okolicy. Jeśli jednak będziesz wolała byśmy nad tym czuwały, to miary wspólnie zbierzemy poprzez łączenie live online. Gotową suknię wyślemy do Ciebie ubezpieczoną przesyłką kurierską. Ze względu na to, że taka forma zamówienia nie daje nam możliwości osobistego spotkania i przeprowadzenia przymiarek, w razie potrzeby sugerujemy pomoc profesjonalnego krawca w Twoim miejscu zamieszkania, który zapewni ewentualne finalne dopasowanie sukni. Taka forma zamówienia i realizacji nie będzie podlegać zwrotowi.

  Czy istnieje możliwość uszycia sukni z moich inspiracji?

  W Warsaw Poet tworzymy wyłącznie własne kolekcje; regularne-sezonowe oraz edycje specjalne-limitowane. Nie jesteśmy miejscem, które realizuje szycie usługowe. Nie odszywamy czyichś projektów ani pomysłów, nie szyjemy sukni ze zdjęć. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na szycie sukni Warsaw Poet na miarę, czy też kupisz ją w gotowym rozmiarze, są to autorskie projekty stworzone przez Magdę Socha-Włodarską. Aby stworzyć projekt specjalny zaproponujemy Ci indywidualne spotkanie z naszą projektantką, która po omówieniu Twoich oczekiwań będzie mogła przedstawić Ci autorskie projekty, w estetyce i filozofii Warsaw Poet. Jeśli tylko chcesz się dowiedzieć więcej na temat takiej możliwości – śmiało do nas napisz lub zadzwoń.