Side Area Logo
NEW IN STORES
I think the idea of mixing luxury and mass-market fashion is very modern, very now - no one wears.
FOLLOW US:
Newsletter Pop-up

  Wróć do góry
  Title Image

  Atelier

  Warsaw Poet. Ślubne Atelier dla #PoetBrides

  Warsaw Poet to estetyka i filozofia, którą celebrujemy ślubne rytmy slow. Misz-masz miłosnego vintage, bohemicznej radości i zmysłowego minimalizmu o ponadczasowym charakterze. Nowoczesne rozwiązania przeplatające się z tradycją i sentymentem do oryginalnych i często kontrastujących form. Kroje, które podkreślają osobowość i ukochaną estetykę każdej naszej #PoetBride.

  Nasze poetyckie suknie są szyte na miarę w ślubnym Atelier w Warszawie z naturalnych tkanin takich jak jedwab i bawełna, szlachetnych koronek, pochodzących m.in. z francuskiej manufaktury Sophie Hallette oraz haftów wykonywanych według naszych autorskich projektów w Polsce. Staramy się tworzyć z troską i odpowiedzialnie, dlatego każdego roku prezentujemy tylko jedną główną kolekcję ślubną składającą się maksymalnie z 15-20 modeli. Wyjątkowości poszukujemy w detalach i autentyczności, w naszym ślubnym Atelier w Warszawie świadomie kroczymy drogą omijającą nadprodukcję. By każda z Was mogła skompletować zestaw swoich marzeń, proponujemy Wam unikatowe Poet Accessories oraz tworzymy także linię less waste #OneLove. W tej przestrzeni powstają pojedyncze egzemplarze sukni z fragmentów materiałów, które nie zostały wykorzystane do stworzenia naszych pozostałych realizacji i kolekcji. Staramy się, by z tkanin, które obdarzamy miłością, nic się nie marnowało. W ślubnym Atelier Warsaw Poet z najmniejszych skrawków projektujemy poetyckie dodatki, ręcznie wyszywane welony i sukienki dla dziewczynek Little Poems. Po ślubie z przyjemnością zaprosimy Cię ponownie do naszego Atelier w Warszawie, by nadać poetyckiemu strojowi ślubnemu drugie życie.

  Magda Socha-Włodarska - projektantka poetyckich strojów

  Założycielką i projektantką Warsaw Poet jest Magda Socha-Włodarska, wcześniej współtwórczyni cenionego duetu MOONS. Zamiłowanie do projektowania odziedziczyła po dziadku kreślarzu, ale tutaj historia się nie kończy – drugi dziadek przez wiele lat udzielał ślubów w USC na Placu Zamkowym w Warszawie. Magda posiada kwalifikacje do projektowania wnętrz (w ramach sekcji Polskiej Sztuki Użytkowej przy Związku Polskich Artystów Plastyków), jej miłością jest fotografia, której uczyła się w Akademii Fotografii w Warszawie. Obok kolekcji ślubnych tworzy stroje wieczorowe, wyjściowe, okrycia wierzchnie. Miała przyjemność projektować m.in. kreacje na ceremonie rozdania Oscarów, stroje do filmów (m.in, „Planeta Singli 3”) oraz dla Kasi Tusk, Weroniki Książkiewicz czy Florence Welch z zespołu Florence and the Machine. Kocha rysować, podróżować kamperem, zwiedzać pchle targi, przerabiać perły znajdowane w second-handach (w tym suknie ślubne!), kolekcjonować oryginalne tkaniny, książki, kadzidła o zapachu mirry i ceramikę. Jej projekty prezentowane były w prestiżowych mediach zagranicznych (m.in. Together Journal, Australia) oraz w tytułach tj. Elle, Zwierciadło, Pani czy Vogue. W 2019 roku została zaproszona, wraz ze scenografką Agnieszką Winnicką, do prowadzeniu programu „Ach ten ślub” w TVN Style.

  Przyjaciele